עורך דין תאונת עבודה במרכז

עברת תאונת עבודה? מעוניין להגיש תביעת נזיקין נגד המעביד שאשם במחדל בעקבות רשלנות? פנה אל עורך דין דיני עבודה. את כל השאר הוא כבר יעשה עבורך. ישנם פציעות שונות אשר עלולות להיגרם בעקבות הרשלנות של המעביד במקום העבודה. זה יכול להיות בגלל אי ניתוק של כבל חשמל בזמן תיקון מכונות, זה יכול להיות אי גידור מכונות, נפילה ממקומות גבוהים כמו פיגומים, פגיעות עקב הרמה של חפצים כבדים וכדומה.

כאשר דבר כזה קורה לא כדאי לחכות. מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין לדיני עבודה על מנת שהוא יבחן את ההליכים הכי כדאיים במקרה הספציפי הנתון. זה יכול להיות פנייה אל הביטוח הלאומי, וזה יכול להיות בנוסף גם הגשת תביעת נזיקין נגד המעביד באשמת רשלנות או מחדל שזה מה שגרם בעצם לפציעה.

מה הכי חשוב לעשות אחרי התאונה?

מיד לאחר שקורית תאונת עבודה, לפני הכול יש לטפל בנפגעים. לבדוק האם מישהו זקוק לטיפול רפואי והאם אנחנו לא מותירים אנשים פצועים בשטח. רק לאחר שבדקנו כי מבחינת חיי אדם הכול בסדר, אנחנו יכולים להתקדם הלאה. זה אומר כך –

  • לוודא כי המעביד יודע על התאונה זאת כדי לשמור על הזכויות בעקבות התאונה שאירעה.
  • לרשום את הפרטים ואת השמות של אנשים שהיו עדים לתאונה.
  • לתעד את הפציעות ולצלם את המקום בו התרחשה התאונה.
  • לתייק ולשמור את כל המסמכים הרפואיים וזה כולל צילומים, בדיקות וכדומה.
  • לשמור את כל הקבלות ואת כל החשבוניות על ההוצאות שהוצאו בעקבות הפציעה.
  • לפנות אל עורך דין לענייני עבודה.

תאונת עבודה הינה תחום מרתק ובעל אחריות גדולה שכן אין מדובר באחריות מוחלטת אלא יש צורך להראות את הזיקה של אירוע הפגיעה-הנזק ושייכותו לנפגע העבודה. תאונת עבודה הינה תאונה שארעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו של עובד. תאונת עבודה בפרספקטיבה רחבה הינה אף אם ארעה תוך כדי נסיעתו או הליכתו של העובד לעבודה מביתו ובשובו ממנה אפילו אם אין מדובר במגוריו הקבועים.

מאידך, תאונה שקרתה בעבודה עצמה כתוצאה מפעולה או מחדל הקשור בעבודה, הינה תאונת עבודה, שמקימה את עוולת הרשלנות כנגד מקום העבודה וכפועל יוצא מכך מאפשר לתבוע בערוץ נוסף מעבר לתביעה מול המוסד לביטוח לאומי. ערוצי התביעה הראשונים בגין תאונת עבודה הינה פניה למעסיק שימלא טופס ב”ל 250 של המוסד לביטוח לאומי, טופס זה הינו טופס למתן טיפול רפואי לנפגע תאונת עבודה. לאחריו מגיש העובד טופס ב”ל 211 שהינו תביעה לתשלומי דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה.

לאחר שהכיר המוסד לביטוח לאומי בתאונה כתאונת עבודה, זכאי העובד לקבלת דמי פגיעה בגובה של עד 75% משכרו וככל שנותרה מגבלה כלשהי יכול הנפגע להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות ע”י המוסד לביטוח לאומי. ההכרה הינה הבסיס לקיום התביעה, לאחר ההכרה הנותר הוא לקבוע דרך הוועדות הרפואיות את גובה אחוזי הנכות.

ככל שמדובר בתביעה שהינה גם תאונות דרכים, קביעת דרגת הנכות, שתיקבע ע”י המוסד לביטוח לאומי תחייב את חברת הביטוח, המבטחת את הרכב. בכך ההתמודדות מול חברת הביטוח תהיה סלולה הימנה.

רשלנות של המעסיק בתאונת עבודה :

פעמים תאונת עבודה גובלת בעוולת הרשלנות מצידו של המעסיק,  כאשר המעסיק הפר את חובת הזהירות כלפי העובד שלו. במקרה כזה, ניתן לתבוע במקביל גם את המעסיק בגין התרשלותו. ניתן לראות בפסיקה מאות פסקי דין העוסקים בהפרת חובת הזהירות של מעסיק כלפי עובדיו. דוגמאות קלאסיות הינם אדם שהחליק ממים במקום עבודתו אדם שנפצע מחפץ שנפל עליו במקום עבודתו. מעסיק שנתן כלי עבודה שאינם תקניים לעובד כגון “דיסק” ללא מגן וללא ללא משקפי הגנה מחלקיקים שעלולים לעוף לעיניים ולגרום נזק.

תביעה נגד המעביד

במידה והפגיעה במקום העבודה אירעה בעקבות רשלנות מצד המעביד, ישנה זכות להגיש תביעה נגד המעביד כאחראי הישיר לפציעה שאירעה.

מחלות מקצוע

גם כאשר אין כל רשלנות מצד המעביד והפגיעה נגרמה בעקבות העבודה כמו כאבי גב אצל נהגים היושבים שעות ארוכות או אסטמה בעקבות חשיפה לחומרי בניה כדומה, גם אז יש מקום לתביעה של הביטוח הלאומי.

לייעוץ ולפרטים על הזכויות המגיעות לכם, פנו אל בנימין ארביב ותיהנו ממיצוי כל הזכויות המגיעות לכם.

מחלת מקצוע-מיקרו טראומה

מחלת מקצוע הינה נזק שנגרם לעובד כתוצאה מעבודתו ומפעולה שהעובד עושה אשר חוזרת על עצמה למשך זמן  והיא שגרמה לנזק, בד”כ  במחלת מקצוע לא ניתן להצביע על נקודת זמן על אירוע שגרם לנזק של העובד.

במקרה זה, יש צורך שרצף הפעולות שעשה העובד הינם הקשר הסיבתי, ושמכלול פעולות אלו החוזרות על עצמן הם אלו שגרמו לנזק.

בנימין ארביב, עורך דין

טל': 072-3937667 פקס: 15336787943 רח' כנרת 5 (פינת מצדה 9) בני ברק. (מגדל ב.ס.ר 3) דוא"ל :[email protected]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות