וודאי לא מעט פעמים שמעתם על פרסום פרטים אישיים על אנשים או מספר כרטיסי אשראי של אנשים על ידי האקרים ברחבי האינטרנט. את אותם הפרטים סביר להניח שאנשים השאירו באתרים שונים באינטרנט, דבר אשר אפשר לאותם האקרים להגיע אליהם ולחשוף אותם באמצעים משוכללים הרלוונטיים להם.

שימוש באינטרנט הוא לא תמיד שימוש בטוח ולכן, כאשר בוחרים להשתמש בכרטיס אשראי אונליין, חשוב לוודא שעושים זאת באופן הכי בטוח שיש בכדי למנוע גניבת כרטיס אשראי מיוצרת.

מדוע חשוב להיזהר עם פרטי הכרטיס אשראי שלכם באינטרנט

אם בעבר הייתם מציעים לאנשים לרכוש פריטים כאלו ואחרים באמצעות אתרי אינטרנט, על ידי תשלום בכרטיס אשראי שלהם באותו האתר המציע את סחורתו למכירה, הם וודאי היו מסרבים באופן הרמטי לדבר שכזה. בעבר האינטרנט לא נחשב למקום בטוח כלל ולהשאיר פרטי כרטיס אשראי באתרי אינטרנט כלשהם משמעותו הייתה להסתכן בגניבת פרטי הכרטיס ושימוש בהם לרעה. גם היום האינטרנט לא המקום הכי בטוח וישנם לא מעט אתרים אשר לא בטוחים מספיק בכדי להשאיר בהם פרטים חשובים כגון: מספר כרטיס אשראי, מספר טלפון או כל פרט אישי אחר. לכן, כאשר מבצעים רכישות באינטרנט בעזרת כרטיס אשראי, חשוב להיזהר ולא לבצע אותם בכל אתר באשר הוא, אלא לבדוק מראש באיזה אתר מדובר והאם הוא מספיק בטוח בכדי להשאיר בו פרטי כרטיס אשראי.

איך תמנעו מגניבת פרטי כרטיס האשראי שלכם באינטרנט

בכדי להימנע מגניבת פרטי כרטיס האשראי שלכם באינטרנט, בכל אתר בו אתם מעוניינים לבצע רכישה כלשהי באמצעות הכרטיס, בדקו היטב האם הוא אתר מאובטח באמצעות פרוטוקול האבטחה הבינלאומי. פרוטוקול זה מאפשר את הצפנת המידע שבין הדפדפן של הגולש לבין האתר של העסק. בכל האתרים אשר קיים בהם פרוטוקול זה, ניתן לראות כי הם מסומנים בסימן של מפתח בתחתית העמוד. חשוב מאוד להשאיר פרטי אשראי באינטרנט רק באתרים אשר ווידאת באופן מוחלט כי הם בטוחים לשימוש ומוגנים בכל האמצעים הרלוונטיים לבטיחות הראויה של כל אתר אינטרנט כיום.  אם יש לך צורך מהותי להשתמש בפרטי הכרטיס אשראי שלך במרחב האינטרנט, חשוב לעשות זאת נכון.

הקליקו לסיוע משפטי וייעוץ עורך דין

שינוי גודל גופנים
ניגודיות