מהו סימן מסחר? ואילו טפסים אנחנו צריכים להגיש כדי לקבל סימן מסחרי? כיום כאשר אדם עוסק בעריכת פטנטים או סוחר בסחורה עליו לסמן את הפטנט שלו או את הסחורה שלו בסימן מסחרי. הסימן מבדל את הסחורה שלו משל חברות אחרות וממתג את המוצר. אבל כדי להעמיק ולהבין כיצד מקבלים את הסימן המסחרי הכה חשוב הזה, יש להמשיך ולקורא את המאמר הבא.

מהו סימן מסחרי?

סימן זה הינו סימן שמשייך את ההמצאה, או את הסחורה והשירות שמספקים אנשים בארץ ובעולם.  הסימן משייך את הטובין לחברה ולאדם שמספק אותה ועוזר לצרכנים להבין למי היא שייכת. הסימן מורכב ממילים, דמויות, סמל, אותיות, מספרים ועוד, והוא סימן גרפי ייחודי ושונה משאר הסימנים אחרים. חשוב לדעת כי הסימן הוא סמל שניתן לחברה לפי חוק והוא חייב להיות שונה מאחרים, והוא משמש קניין רוחני ייחודי לכל דבר וחייב להיות מאושר על פי רשם סימני המסחר.

מדוע הסימן כה חשוב?

סימן זה כה חשוב משום שהוא מגן על בעליו ומייחד אותו. באמצעות הסימן מזהים הצרכנים את המוצר, השירות, את ההמצאה הייחודית או את הסחורה, והוא יכול לקבל את ההגנה הייחודית על המצאתו. בשל כך לסימן זה קיימות דרישות גבוהות לייחודיות מהרשות לסימני המסחר.

מהן הדרישות שנדרשות על פי החוק לקבלת סימן שכזה?

על מנת לקבל סימן כזה הוא חייב להיות בעל תיאור גנרי, משמע בעל אבחנה מובהקת מסימנים אחרים. עוד הוא צריך להיות בעל סימן מתאר בעל אופי עם משהו שיקשר בינו לבין המוצר באופן גורף, חשוב שיהיה לו אופי מרמז על כך שהוא קשור לחברה, גם סימן שרירותי הוא חלק מהתנאי ההכרחי, וסימן דמיוני עם הגנה חזקה ומילה שאינה נמצאת בהכרח במילון.

אז מהם המסמכים אותם יש להגיש לרשם סיני המסחר על מנת לקבל סימן מסחרי?

ישנם מספר מסמכים שיש להגיש:

בקשה לקישור שם משתמש במע’ ההגשה המקוונת לגורם במע’ סימני מסחר

טופס בקשה להגשה בינלאומית

טופס בקשה לחיפוש סימן מסחר

טופס בקשה לרישום סימן מסחר/ שירות

חשוב לדעת כי על מנת לזרז תהליכים לעשות זאת בדרך הנכונה, ולכן יש להיעזר בחברה מקצועית שתסייע לכם ברישום סימן מסחרי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות