עורך דין ביטוח לאומי – עורך דין לענייני ביטוח לאומי

חוק הביטוח הלאומי נועד לסייע ולספק אמצעי קיום ושירותים לכל האוכלוסיות החלשות שזקוקות לכך. כך שאדם שנקלע למצוקה מל סיבה שהיא (כמעט) יוכל להמשיך ולהתקיים בכבוד.

הביטוח הלאומי זהו בעצם סוג של רשת ביטחון שנועד להעניק לנו את ההגנה ואת האפשרות להמשיך לחיות ולהתמודד בכבוד גם כאשר אנחנו נמצאים במצבים סבוכים מהבחינה הכלכלית. זה אומר ביטוח מפני אבטלה, ביטוח לנפגעי פעולות איבה, ביטוח תאונות, ביטוח בעת אובדן הכנסה, קצבת נכות, קצבת זקנה, קצבת יתמות, שכול וכדומה. זהו בעצם החוק המכונה חוק ביטוח לאומי אשר מטרתו המוצהרת היא להעניק ביטוח סוציאלי לכל מי שמתגורר בתחומי ישראל.

כמה זה עולה לנו?

כדי שהביטוח הלאומי יוכל להגשים את המטרות החשובות שלו הוא זקוק כמובן למימון. כי מי יממן את כל אותם פעולות נשגבות? על כן גובה המשרד לביטוח לאומי דמי ביטוח קבועים אשר באמצעותם הוא יכול לממן את כל הגמלאות אשר אותם הוא משלם. המוסד לביטוח לאומי גובה מאתנו את דמי ביטוח הבריאות שגם אלו נועדו למעשה לממן את מערכת הבריאות וגם את סל הבריאות. זהו סוג של ביטוח חובה אשר מחייב את כולנו בתשלומים קבועים גם את הסטודנטים ואת תלמידי הישיבות שחיים לכאורה ללא כל הכנסה.

כל אדם שעובד בין כשכיר ובין כעצמאי מחויב אף הוא בתשלומים עבור הביטוח הלאומי. אם מדובר בשכיר הרי שהחובה על המעביד לדאוג עבור תשלומי הביטוח הלאומי. חשוב לדעת כי גם כאשר המעביד אינו ממלא את חובתו החוקית והוא אינו משלם את תשלומי הביטוח הלאומי, יישמרו זכויותיו של העובד כאשר הביטוח הלאומי יפנה אל המעביד בעת הצורך. במקרים של עצמאי תהיה החובה מוטלת עליו בעצמו.

איך פונים אל הביטוח הלאומי?

כאשר אנחנו רוצים לתבוע את הביטוח הלאומי בעת מחלה או לאחר תאונה עלינו לפנות אל הביטוח הלאומי באמצעותו של עורך דין מקצועי. עורך דין בנימין ארביב ושות’ הוא הכתובת שלכם כאשר אתם עומדים מול הביטוח הלאומי ורוצים למצות את הזכויות שלכם. צוות המומחים יסייעו לכם בכל התהליך עד למיצוי מקסימום הזכויות המגיעות לכם.

בנימין ארביב, עורך דין

טל': 072-3937667 פקס: 15336787943 רח' כנרת 5 (פינת מצדה 9) בני ברק. (מגדל ב.ס.ר 3) דוא"ל :[email protected]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות