ביטוח קבוצתי יכול להיות ביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות, או כל סוג ביטוח שתפקידו לבטח קבוצה גדולה של אנשים.

ביטוח קבוצתי הוא כזה שמוצע בדרך כלל לוועדי עובדים, לחברות, ארגונים גדולים, בתי ספר, מוסדות, קיבוצים וכדומה.

ביטוח בריאות קבוצתי לעובדים מותאם בדרך כלל על פי קריטריונים שונים כמו למשל: התאמת הביטוח לאוכלוסייה, מצבם הבריאותי של האוכלוסייה המבוטחת, קבעת פרמיה חודשית מתאימה, וותק ביטוחי, ועוד.

כיום ניתן לבצע ביטוח כזה דרך קופות החולים, אך בעיקר דרך חברו פרטיות המתמחות בתחום ומבטחות מוסדות, חברות, קיבוצים ארגונים ועוד.

מהם היתרונות ביטוח בריאותי קבוצתי

חסכון – ביטוח בריאות קבוצתי מאפשר לארגונים רבים לחסוך בהוצאות בכל הנוגע לביטוח העובדים שלהם, ובנוסף את הביטוח ניתן לשלם גם באמצעות העברת כספים של המבוטח לחברת הביטוח וזאת באמצעות המעסיק או הארגון.

ביטוח ללא הצהרות בריאות – לביטוח מסוג זה ישנם כמה יתרונות בולטים ביניהם: פרמיה חודשית נכונה ופרקטית יותר מביטוח של כל אדם בנפרד, ביטוח קבוצתי שנעשה ללא מילוי הצהרות בריאות, וחידוש הביטוח בכל 3 שנים לשנוי תנאים והתאמת הביטוח נכון לתקופת החידוש.

הטבה לעובדים – ביטוח קבוצתי ניתן כהטבה לקבוצות עובדים ומכסה לעיתים גם תאונות בחו”ל לא רק בארץ, ניתן לשלם אותו בדרך כלל בכמה אפשרויות לתשלום, העובדים המבוטחים יכולים לשלם את הפרמיה דרך המעסיק או הארגון, סכומי הפרמיות שוות בין כלל המבוטחים.

חסרונות הביטוח

לביטוח קבוצתי ישנם גם חסרונות כמו הגבת הזמן של הביטוח ל 3 עד 5 שנים בדרך כלל, כמו גם ביטוח בריאות שכולל ביטוח סיעודי המכסה רק 30 אחוז מעלויות הטיפול, ובנוסף: קושי לבטח קבוצות אנשים שמצבם הבריאותי אינו תקין.

בשל כך חשוב לבחור ביטוח בריאות קבוצתי שמקנה לכם את הכיסויים המקסימאליים ויכול לבטח קבוצות אנשים מכל סוג, תוך שהביטוח מתחשב במספר המבוטחים, סוג עיסוקם, גילם של המבוטחים, וותק של הארגון בחברת הביטוח, וכמות המבוטחים.

בכך ניתן לנסות להוזיל עלויות ולקבל את המקסימום מחברת הביטוח במקרה הצורך.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות