בניית קורות החיים שלנו בצורה נכונה ללא כל ספק משפיעה על הסיכויים שלנו להתקבל למשרה כזו או אחרת. אחד הדברים הכי חשובים בתהליך כתיבה של קורות החיים שלנו הוא הרצף שבהם הם נכתבים. בפוסט הבא נציג בפניכם קורות חיים לדוגמא שייסיעו לכם להיערך בחוכמה לראיון עבודה.

חלק ראשון של קורות החיים – פרטים אישיים, השכלה וניסיון תעסוקתי.

בחלק של הפרטים האישיים חשוב להכניס שם מלא, מספר טלפון, כתובת אימייל, כתובת מלאה, שנת לידה ומצב משפחתי. כל פרט אמור להיכתב בשורה נפרדת. בחלק של ההשכלה יש לכתוב את פירוט ההשכלה בסדר זמנים הפוך כלומר קודם כל יופיעו פרטי מקום הלימודים האחרון לאחר מכן זה שלפניו וכן הלאה.

חשוב לציין רק את מה שרלוונטי כמובן כמו למשל קורסים והכשרות שרלוונטים לתפקיד הספיציפי הזה אליו אתם מועמדים מה שיעניק כמובן ערך מוסף למסמך. הניסיון התעסוקתי הוא החלק החשוב ביותר בקורות החיים אבל בואו לא נשכח את הרצף כמובן. גם כאן פירוט מקומות העבודה יופיעו בסדר הפוך. יש להוסיף את התקופה שבה הועסקתם בכל מקום, לעדכן את שם החברה וכמובן את התפקיד בקצרה. הדגישו את הניסיון והידע שצברתם בכל מקום.

חלק שני של קורות החיים – שירות צבאי, שפות, תוכנות והמלצות.

בחלק זה יש לציין את תקופת השירות והתפקיד שביצעתם במהלכה. נסו לחשוב כיצד התפקיד שביצעתם בצבא או בשירות לאומי תורם לתפקיד אליו אתם מועמדים. זה החלק להוסיף רמת שליטה בשפות השונות, לספר על תוכנות המחשב בהם אתה בקיא ועל רמת השליטה שלך בכל תוכנה ולא פחות חשוב להוסיף המלצות.

זכרו, מסמך קורות החיים בעל משמעות גבוהה ולכן חשוב להשקיע בו זמן, אנרגיה ומחשבה בכדי שלא תרגישו כמו אחרי תאונת עבודה אם חלילה תפספסו פרט חשוב. התייחסו לסדר שבהם הדברים נכתבים, לשפה, צפו בדוגמאות של קורות חיים הנמצאות ברחבי הרשת, תנו לשני אנשים נוספים עם זיקה לתחום לעבור על המסמך שלכם ורק אז הגישו אותו. חשוב לדעת שאין דרך אחת לכתוב קורות חיים וכי יש לבצע התאמה בין המסמך לבין המשרה אליה אתם מיועדים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות