זימון למשטרה לצורך חקירה פלילית היא סיטואציה מלחיצה, מותחת ומלאה בחששות עבור כל אזרח באשר הוא, ובייחוד עבור האזרח הנורמטיבי מן השורה. באופן תיאורטי, כל אחד עשוי למצוא את עצמו בסיטואציה שכזו שבה הוא נדרש לתת עדות או מזומן לחקירה הפלילית. לכן, ראשית כל, עליכם להצטייד בייעוץ משפטי מטעמו של עורך דין פלילי בבאר שבע כדי לצלוח את החקירה בשלום.

חשיבות ההכנה לחקירה הפלילית

ההתמודדות עם הסיטואציה המלחיצה והזרה היא אינה התמודדות קלה בלשון המעטה. ישנם כמה צעדים שעליכם לנקוט בסיטואציה שכזו. בראש ובראשונה, עליכם להבין שאימפולסיביות ופזיזות עשויות להרע לכם, לכן חשוב לנסות להבין את הסיטואציה ולתכנן תכנית פעולה. קודם כל, עליכם להבין לשם מה זומנתם למשטרה ומהי מטרת החקירה – האם אתם חשודים בדבר מה? או שמא זומנתם כעדים? האם זומנתם בעקבות צו בית משפט מחייב או לצורך ייעוץ משטרתי?

לאחר מכן, חשוב שתצטיידו בהקדם האפשרי בשירותיו של עורך דין פלילי מקצועי בבאר שבע. קבלת ייעוץ משפטי היא הכרחית להתמודדות עם הגוף המשטרתי במקרה של חקירה פלילית, והיא אינה מעידה על מידת האשמה שלכם בסוגיה. במהלך החקירה המשטרתית, כל דבר שתאמרו או תעשו, עשוי להשליך על החקירה ולשמש כנגדכם בהמשך. לכן, עורך הדין יגן על זכויותיכם וינחה אתכם במהלך החקירה.

לחוקרי המשטרה המלווים אתכם ישנה מטרה ברורה מאוד – להוציא מהנחקרים את מלוא המידע, ולשם כך הם נעזרים בשיטות מתוחכמות ויצירתיות. לכן, חשוב מאוד להיוועץ בעורך הדין כדי להימנע מלהיקלע לסיטואציה שבה נדחקתם עם הגב לקיר והוצא מכם מידע מוטעה ושגוי. עורך הדין המנוסה ירגיע אתכם באמצעות ליווי והכנה מותאמת. כך תדעו מה עליכם לענות ולהגיב לחוקרים, מה הם צפויים לאמור ואף להדגים לכם סימולציית חקירה משטרתית.

איך בוחרים עורך דין פלילי?

בחירה בעורך דין פלילי מקצועי היא החשובה ביותר בתהליך החקירה ובשל כך אין להפריז או לזלזל בבחירה הזו. חשוב לבחור בעורך דין מנוסה מאוד בדין הפלילי בכלל ובסוג האשמות שאתם מתמודדים. חשוב שלעורך הדין יהיה ניסיון מעשי ופרקטי ולא רק עיוני כדי שתקבלו את הליווי המקצועי והטוב ביותר.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות