תעודת יושר היא התעודה שמנפיקה המשטרה ומוכיחה שהעבר שלכם נקי וללא חשד לפלילים שביצעתם אי פעם. תעודת היושר נדרשת לכל אזרח נורמטיבי וכשיש איזו היתקלות עם המשטרה,, גם כעד או גם כחשוד בעבירה כלשהי, נרשם רישום משטרתי במאגר עוד לפני הגשת כתב אישום כלשהו. ההליכים המתנהלים במקרים כאלה מתועדים במאגר המשטרתי ומופיעים לצד השם שלכם לכל החיים, אלא אם כן מטפלים בזה או שהרישום נמחק לאחר שנים בגלל התיישנות. מובן מאליו שאי אפשר לטפל בזה לבד ברוב המקרים ועו”ד פלילי יוכל לטפל במקרים שבהם לא תוכלו לקבל תעודת יושר מהמשטרה.

מתי מקבלים תעודת יושר?

  • יש מקצועות מסוימים שללא תעודת יושר לא תוכלו להתקבל אליהם ולעסוק בהם. אחד מהם הוא מנעולן ופורץ מנעולים, למשל. כדי לעסוק במקצוע זה יצטרך להוכיח שאינו מעורב בפלילים בגלל רגישות המקצוע.
  • כדי לבקר במקומות מסוימים בעולם שדורשים הוצאת ויזה, כמו ארצות הברית, חובה להוציא תעודה יושר בהליך הוצאת הוויזה בשגרירות. ללא תעודת יושר לא תקבלו ויזה ותיענו בשלילה. גם בתהליך התאזרחות שלכם במדינות אלה תחויבו להצהיר על עבר נקי ללא פלילים וכך תוכלו להמשיך בהליך. אנחנו עדים ללא מעט מקרים שבהם אנשים רימו ושיקרו כי שחבו שאפשר לזייף או להסתדר גם בלי זה והופתעו לגלות שהליך ההתאזרחות שלהם נעצר והם גורשו.
  • כל רישום משטרתי שנשאר ליד שמכם מכתים את השם הטוב שלכם וגורם למגבלות שונות בחייכם. לא תוכלו להתקבל לעבודה במקומות מסוימים כמו משרדי ממשלה זרועות הביטחון ומוסדות פיננסיים. תעודת יושר נחוצה למקומות עבודה כאלה והם יכולים במקרים מסוימים אף להציץ במאגר המשטרתי כדי לראות אם יש רישום כלשהו ליד שמכם.
  • אי קבלת תעודת יושר תמנע מכם תפקידים במקומות אזרחיים שבהם חשובה ההתנהלות האישית ולכן תעודת יושר תידרש לכם למען שמכם הטוב. ללא זה לא תוכלו להתקדם בקריירה בכל מקום.
  • בחיים האישיים אנחנו נתקלים לא מעט מצבים שמחייבים אותנו להוכיח את העבר הנקי שלנו כדי למנוע הדרה ממערכות ומקהילות שונות. תעודת יושר חשובה גם בהיבטים האישיים ולא רק המקצועיים
שינוי גודל גופנים
ניגודיות