אנחנו מאחלים לכם כי לעולם לא תסבלו מנכות, אך האמת היא שאי אפשר לדעת מה יילד יום וכל רגע אנחנו יכולים להיפצע בתאונה ולסבול מנכות אשר תלווה אותנו לאורך כל החיים. על רקע זה אתם חייבים להכיר את הקביעות של המוסד לביטוח לאומי בנוגע לנושא של אחוזי נכות ולדעת מה האחוזים הללו אומרים בנוגע למצבכם הרפואי ובנוגע לזכויות שאתם זכאים לקבל מביטוח לאומי.

המצב הגופני או הנפשי שלכם הוא לא תמיד הגורם המכריע

פעמים רבות אנחנו חושבים כי אחוזי הנכות שלנו נקבעים אך ורק לפי מצבנו הנפשי או הגופני. כך יוצא כי אנשים רבים מאמינים כי הם רק צריכים להופיע בפני הוועדה ולא להשקיע בכך מאמצים. אך זוהי טעות חמורה, עליכם להבין כי הוועדה תעשה הכול בכדי להוריד את אחוזי הנכות שלכם ועל כן אתם צריכים לשים דגש עצום על המסמכים הרפואיים שאתם מציגים לוועדה ולהבטיח כי ההופעה שלכם בפני הוועדה תעשה בדיוק לפי הכללים ובהתאם לדרישות הוועדה.

אל תהססו לערער על קביעת הוועדה

פעמים רבות הוועדה תקבע לכם אחוז נכות נמוך שאינו משקף כלל וכלל את המצב הרפואי האמתי שלכם. במצב כזה אנשי רבים מתייאשים מקביעת הוועדה ומן ההליך הארוך שהתרחש עד קבלת אחוזי הנכות וחושבים כי קביעת הוועדה היא סוף פסוק. אך זוהי טעות חמורה ואתם צריכים להבין כי תמיד עומדת לכם הזכות לערער על קביעת הוועדה וכך לקבל אחוזי נכות נוספים אשר מגיעים לכם לעתים בעזרת עו”ד.

מדוע כדאי לנסות ולקבל את האחוזים הגבוהים ביותר?

בואו נחזור רגע אחורה ונשאל מדוע כל כך חשוב לנסות ולקבל את אחוזי הנכות הגבוהים ביותר? אם כן אתם חייבים להבין כי ככל שתקבלו אחוזים יותר גבוהים כך ההטבות שלהם תהיו זכאים תהיינה יותר גבוהות. בין אם מדובר על קצבת נכות יותר גבוהה ובין אם מדובר על טיפולים רפואיים או הנחות במוסדות השונות. על כן זה צריך להיות האינטרס שלכם לקבל את האחוזים הגבוהים ביותר ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות