לא מעט ישראלים מחזיקים ביטוחים פרטיים מסוגים שונים, אחד מהם הוא ביטוח סיעודי אשר נועד לעזור להם במידה והם ייאלצו להידרש לטיפול סיעודי, כולל אחזקה של מטפל סיעודי צמוד וכן הוא נועד להעניק להם גמלה חודשית במידה והם יהפכו להיות סיעודיים ולא יוכלו לעבוד ולהתפרנס.

מקומות עבודה רבים וכן וועדי עובדים וארגונים שונים, רוכשים לא פעם ביטוח סיעודי קולקטיבי לעובדים ולחברי הארגון. הרעיון הוא, שכל עובד משלם בכל חודש פרמיה דומה עם השתתפות של המעסיק או של הארגון, והם נהנים מאותם תנאים שכן הביטוח מותאם לכלל החברים בקבוצה.

הרעיון שעומד מאחורי פוליסה כזו, מלבד העובדה שרוצים לצ’פר את העובדים הוא, למנוע מצב שהעובדים יישארו ללא כיסוי במקרה שהם הופכים סיעודיים. כך בנוסף לביטוח בריאות וביטוחים אחרים, הם נהנים גם מביטוח סיעודי.

לביטוח סיעודי קולקטיבי יש מספר יתרונות, ראשית, הוא לא דורש מהמבוטח לעשות ביטוח בריאות והוא לא נדרש להציג הצהרת בריאות כמו בפוליסת ביטוח רפואי לחו”ל למשל. שנית, הפרמיה היא נמוכה ביחס לביטוחי בריאות פרטיים. העובד מקבל ביטוח בריאות במחיר זול יחסית.

עם זאת יש מספר חסרונות לביטוח סיעודי קולקטיבי, ראשית, הוא מוגבל בזמן, לא ניתן לעשות אותו מעבר למספר שנים, שנית, הוא מכסה פחות מאשר ביטוח בריאות פרטי, לפיכך חולים סיעודיים שנזקקים לו, הרבה פעמים מוצאים את עצמם במצב שהם לא יכולים לקבל את כל מה שהם צריכים ואז הם נדרשים לעשות ביטוח מקביל. ביטוח סיעודי מכסה רק שלושים אחוז, בערך, מעלויות טיפול סיעודי, זאת בזמן שביטוח סיעודי פרטי מכסה הכל.

צריך לומר, מבוטחים אשר מעוניינים בביטוח סיעודי מלא, יכולים להשיג אותו דרך ביטוח סיעודי משלים לצד ביטוח סיעודי קולקטיבי. כך הם נהנים גם ממה שכלל החברים בקבוצה מקבלים וגם מהשלמות נדרשות על מנת שיהיה ניתן לקבל את הטיפולים והמימון לצורך כך.

נקודה חשובה לפני סיום, רצוי מאוד לעשות את פוליסת הביטוח כמה שיותר מהר על מנת שלא להגיע למצב בו נמצאים במצב סיעודי ואין פוליסה ואז צריך לחפש עורך דין ביטוח שיעזור לנו להשיג כיסוי לכל עלויות הטיפול.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות