עורך דין ביטוח תלמידים – תאונות תלמידים בבית הספר

פוליסת ביטוח תלמידים מרבית התלמידים הלומדים בישראל מבוטחים באמצעות פוליסת תאונות אישיות באחת מחברות הביטוח המתמחות בתחום ביטוח תלמידים.

סעיף 6 (ד1) לחוק לימוד חובה קובע כי תלמיד הזכאי לחינוך חינם ע”פ סעיף זה יהיה מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות רשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך שבו הוא לומד וזאת ע”פ סעיף 198 ב לפקודת העיריות. עוד בטרם ניגע בסכומי הפיצוי הניתנים בגין פוליסה זו חשוב לדעת כי תלמיד המבוטח בפוליסה זו מבוטח 24/7 וזה כולל בזמנים שאינו נמצא בבית הספר ומבוטח בכל מקום, באשר הוא נמצא. כגודל רוחבה המקיף של פוליסה זו ומתוקף עלותה הזעירה והמוגבלת, רמת היקפה הינה בהתאם ברוב המקרים.

יש לקחת בחשבון שילד שנפצע פציעה חמורה של 100 אחוזי נכות הסכום שיקבע לו ע”י מרבית הפוליסות המצויות בשוק הינו כ 376,000 ₪ במקרים חמורים של פציעות של 100 אחוזי נכות ניתן מענק חומרה בתוסף 50% מסכום זה. על פי מתווה זה ילד שנפצע פציעה שהינה 10% נכות, סכום הפיצוי יעמוד על כ-37,600 ₪

עוד החרגה שגורמת לסינון נוסף של נפגעים הינה, אי תשלום פיצוי לגבי נכות חלקית קבועה אשר דרגת הנכות הקבועה לגביה על פי התקנות נמוכה מ- 5%  (למעט תביעות בגין פגיעה בשיניים כאמור  מטה ) פוליסה זו מחריגה נזקי שיניים אך חבה לעניין נכות של השיניים  לגבי פגיעה בשיניים – במקרה של אבדן שן, ישולם פיצוי בסכום המתאים ל- %1/4 נכות לשן הניתנת לשיקום, ופיצוי המתאים ל- %1/2 נכות לגבי שן שאיננה ניתנת לשיקום.

רק לסבר את האוזן חצי אחוז נכות מ 376,000 הינו 1880 ₪ בלבד. על כל מקרה של פגיעה בשיניים בבית הספר או מחוצה לו יש לנסות ולהקים את עוולת הרשלנות כנגד המעוול. ככל שהנזק בשיניים קרה במסגרת בית הספר וניתן להוכיח רשלנות.

כגון מים העומדים במקום או בור, משחק מסוכן שלא נאכף ע”י המורים במקום מכניס את הילד הנפגע למעגל תביעה נוספת ומשמעותי ביותר שהיא עוולת הרשלנות. סכום הפיצוי שם הינו משמעותי לאין ערוך מהנקוב בפוליסת תאונות אישיות.

נכות זמנית בפוליסת ביטוח תלמידים:

בנכות זמנית – סכום יומי בסך של כ- 94 ש”ח לכל יום החל מהיום השישי בו התקיימה הנכות הזמנית ובתנאי שלנפגע תהיה נכות זמנית במשך 21 יום רצופים לפחות.  התקופה המרבית בעבורה ישולם כאמור לא תעלה בחשוב מצטבר על ששה חדשים. הפיצוי הינו מהיום החמישי והילך.

אם מדובר בימים אשר בהם היה מאושפז התלמיד בבית חולים, יהיה הנפגע זכאי לתוספת בשיעור  50%  מהסכום היומי לכל יום אשפוז, דהיינו 141 שח בעבור כל יום אשפוז .

תביעות מסוג זה דורשות טיפול משפטי מקצועי ביותר, שכן מדובר בפגיעות של ילדים צעירים, אשר עתידם יכול להיות מוכרע מנזק אשר ישנה את חייהם, ע”כ מומלץ מאוד לפנות אל עורך הדין המיומן בתחום זה של הנזיקין ובדגש על רשלנות.

 

בנימין ארביב, עורך דין

טל': 072-3937667 פקס: 15336787943 רח' כנרת 5 (פינת מצדה 9) בני ברק. (מגדל ב.ס.ר 3) דוא"ל :[email protected]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות